Green Wimby Cup 2023

I edycja wyjątkowego turnieju🍀GREEN WIMBY CUP🍀 zakończona!

Wspaniały obiekt w Michałówek 2016 odbył się czwarty turniej z cyklu „Talenciaki”.🏆

Zwycięzcami rozgrywek zostali:
Dziewczynki:
1.Anna Pospisilova
2.Zofia Borzęcka
3.Zofia Żółkiewicz/Michalina Śliwińska

Chłopcy:
1.Mateusz Uniewski
2.Max Sylwestrzak
3.Oskar Duzowski/Patryk Żurekℹ️

źródło: facebook.com/pzt

TOPszlem by Wilson – TOPBLEDON 2023 wyniki

Zakończył się drugi w tym roku turniej z cyklu TOPszlem by Wilson.

TOPBLEDON 2023 to jeden ze sztandarowych turniejów w kalendarzu Tenis Open Polska.

W tym roku do Michałówek 2016 przyjechało aż 120 zawodników. Rozegrano łącznie 142 spotkania, a przez cały czas trwania turnieju nad kortami świeciło słońce, co przejdzie na pewno do historii 😎 To pierwszy turniej w Michałowku, na którym nie spadła ani kropla deszczu😁😁😁

Poznajcie tych, którzy okazali się mistrzami gry na trawie⤵️
🥇WS Open – Katarzyna Kaleta
🥇WS Open Amator – Zuzanna Drela
🥇WS40 – Anna Wicha
🥇MS Open – Leszek Wrzesień
🥇MS Open Amator – Piotr Wicha
🥇MS40 – Radosław Hlubiński
🥇MS50 – Maciej Nowak
🥇MS60 – Arkadiusz Wojtala
🥇WD Open – Paulina Bednarek i Julia Kołoszczyk
🥇WD Open Amator – Zuzanna Fras-Przygodzka i Katarzyna Olczak
🥇MD Open – Dawid Baranowski i Patryk Garwacki
🥇MD Open Amator – Adrian Osak i Jarosław Pietrzak

Miło nam, że na kortach w Michałowku zagrała tak liczna grupa tenisistów z Łowicza i okolic, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki, m.in. Jan Markowski – 🥈w kat. Open, Wojciech Pietrzak – 🥉w kat. 60+, Aneta Budzałek – 🥉w kat. 40+, Jarosław Ciesielski – 1/4 F w kat. Open Amator, Jakub Dańczak – 1/4 F w kat. Open, Jakub Dańczak i Wiktor Savvides – 🥈 w grze podwójnej Open, Robert Markowski i Marek Niewiadomski – 🥈 w grze podwójnej Open amator, Jarosław Woźniak i Mariusz Czułek – 🥉w grze podwójnej Open amator. Oprócz tego startowali: Oliwia Dańczak, Marcin Dańczak, Jędrzej Pietrzak, Maciej Ludwiczak, Radosław Kucharski, Tomek Niewiadomski i Andrzej Biernacki🔥

Dziękujemy partnerom wydarzenia Wilson Polska oraz Strefatenisa.com.pl – Sklep tenisowy🎾🎾🎾
Podziękowania dla ⤵️✔sędziego Filipa Stypy za profesjonalne i sprawne przeprowadzenie turnieju🔝✔zawodników za wspólny czas i dobre emocje na kortach👊✔właściciela kortów Michałówek2016 Wojciecha Pietrzaka i całej jego rodzinie za życzliwość i pomoc przy organizacji turnieju🤗✔Krzysztofa Gajdy za udostępnienie parkingu😊S

zczegółowe wyniki znajdziecie tutaj⤵️https://portal.pzt.pl/TournamentResults.aspx…
Polski Związek Tenisowy
TENIS MAGAZYN

TOPszlem by Wilson – TOPBLEDON 2023 drabinki

Pierwszy turniej wimbledoński odbył się w 1877 r. i jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie.

Wimbledon jest jedynym turniejem wielkoszlemowym rozgrywanym na trawie.

A tymczasem my na kortach Michałówek 2016 tworzymy swoją historię😎

Przed nami 3 edycja turnieju TOPBLEDON, który odbywa się w ramach cyklu TOPszlem by Wilson🔝W tym roku w turnieju weźmie udział rekordowa liczba zawodników. Swoich sił na trawie spróbuje aż 1️⃣1️⃣9️⃣ zawodników z całej Polski.

Drabinki i plany gier są już dostępne online⤵️https://portal.pzt.pl/TournamentResults.aspx…Na uczestników turnieju czekają 🔸️drobne upominki, 🔹️grill i ognisko, 🔸️słodkie przysmaki, 🔹️atrakcyjne nagrody i dużo radości z gry na trawie🌱🌱🌱Klimat jest zdecydowanie piknikowy, więc zabierajcie koce i wygodne ubrania🤩

źródło: facebook.pl/tenisopenpolska

World Tennis Tour Juniors Calendar J30 Michalowek 2023 ITF wyniki

Znamy już zwycięzców kolejnej 3. już edycji turnieju #ITFTennis J30 #Michałówek, który rozegrany został na kortach trawiastych Michałówek 2016.

W tym roku wyjątkowe puchary trafiły do Sonii Zhiyenbayeva (Niemcy), która pokonała w finale zeszłoroczną zwyciężczynię Yevheniię Zelenską (Ukraina) oraz Adama Majchrzaka, który okazał się lepszy od swojego przeciwnika Doriana Juszczaka.

Sonia Zhiyenbayeva (23 ITF) powróciła do Michałówka po rocznej przerwie i start w turnieju ITJ J30 Michałówek, potraktowała jako przetarcie przed głównymi w tym roku startami na trawie w Wielkiej Brytanii tj. #Roehampton i Wimbledon, które zaplanowane są na lipiec.

W grze podwójnej dziewcząt zwyciężyły Sonja Zhiyenbayeva w parze z Julią Szczerek, natomiast w grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce zajęli Antoni Pankowski oraz Jan Dąbrowski.Impreza w Michałówku to wyjątkowe wydarzenie na skalę światową.

Warto podkreślić, że w kalendarzu International Tennis Federation#juniors są tylko 3 turnieje na trawie – #Roehampton, #Wimbledon i właśnie Michałówek, gdzie przyjechali zawodnicy nie tylko z Polski, ale również z Japonii, Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Holandii i Czech.

źródło: facebook.com/pztofficial

World Tennis Tour Juniors Calendar J30 Michalowek 2023 ITF

Dziś rozpoczął się turniej głowny ITF J30 Michałówek 2023.

Pierwszy dzień turnieju okazał się niezwykle udany zarówno dla zawodników, jak i dla fanów tenisa. Na kortach w Michałówku panowała ładna pogoda, sprzyjająca rozgrywkom i atmosferze turniejowej. Słoneczne niebo stworzyło idealne warunki do gry na otwartym powietrzu.

Aby być na bieżąco z postępami i aktualnymi wynikami turnieju ITF J30 Michałówek 2023, zapraszamy do śledzenia oficjalnej strony internetowej turnieju. Na stronie https://www.itftennis.com/…/j-j30-pol-01a-2023/fact-sheet/ znajdują się regularnie aktualizowane informacje o rozgrywkach, terminach meczów, rezultatach oraz wiele innych istotnych danych dotyczących turnieju.

TOPszlem by Wilson – TOPBLEDON 2023

Przedstawiamy z oficjalne ogłoszenie trzeciej edycji niezwykłego turnieju na kortach trawiastych w Michałówku! To wydarzenie jest częścią serii TOPszlem by Wilson Tennis.

Zaplanowany termin to 8-10 lipca 2023 roku, a miejsce rozgrywek to miejscowość Michałówek koło Łowicza. Nawierzchnią kortów będzie oczywiście trawa, która dodaje wyjątkowego uroku rozgrywkom.

Turniej będzie miał rangę 2, co oznacza, że przyciągnie wielu utalentowanych zawodników i zawodniczek. To doskonała okazja, aby obserwować niezwykłe widowisko sportowe i śledzić rywalizację na najwyższym poziomie.

Wszystkich miłośników tenisa serdecznie zapraszamy do udziału i śledzenia emocjonujących zmagań w Michałówku 2016!

Zapisy pod adresem:
https://portal.pzt.pl/TournamentResults.aspx?CategoryID=AIS&TournamentID=73DB54F4-E2B4-40B9-AAE9-AB87B21ADE6B&fbclid=IwAR1_4WsoMhhOxGAH7Ddec0erMv8MuDbw6vLVy6X5xPzeqnj3zUdy4fDtiTE

World Tennis Tour Juniors Calendar J30 Michalowek 2023 ITF

Już po raz trzeci na kortach trawiastych klubu Michalowek 2016 odbędzie się międzynarodowy turniej tenisowy ITF J30. Impreza odbędzie się w dniach 20-25 czerwca 2023 roku i przyciągnie uczestników z różnych części świata. Korty trawiaste są idealnym miejscem dla miłośników tenisa, którzy chcą spróbować swoich sił w tej niezwykle wymagającej dyscyplinie. Organizatorzy turnieju zapewniają, że zawodnicy będą mieli do dyspozycji najlepsze warunki do gry oraz profesjonalną obsługę.

W tym roku turniej ITF J30 przyciągnie wiele znanych nazwisk wśród zawodników, którzy chcą wziąć udział w zawodach na kortach trawiastych. Fani tenisa będą mieli okazję zobaczyć na żywo wiele emocjonujących meczów, które zapewnią niezapomniane wrażenia.

Turniej ITF J30 na kortach trawiastych klubu Michalowek 2016 to wyjątkowe wydarzenie dla miłośników tenisa, które warto zobaczyć na żywo. Zawody gwarantują nie tylko emocjonujące rozgrywki, ale również niepowtarzalny klimat i atmosferę rywalizacji na najwyższym poziomie.

Więcej informacji dostępnych pod adresem https://www.itftennis.com/en/tournament/j30-michalowek/pol/2023/j-j30-pol-01a-2023/fact-sheet/

Green Wimby Cup wyniki

W Michałówku zakończył się pierwszy w historii polskiego tenisa turniej Tenis10 rozgrywany na trawie.
Impreza pod nazwą Green 💚 Wimby Cup PZT rozgrywana była w ramach cyklu Talenciaki i zgromadziła czołowych „zielonych” tenisistów oraz tenisistki.
Korty trawiaste okazały się znakomitą nawierzchnią dla maluchów zachęcając do agresywnej gry. 🎾
Turniej rozgrywany był w formule grupowej – każdy z uczestników zagrał minimum 4 mecze.
Wyniki :
Dziewczęta:
🥇Tereza Vychodilova
🥈Amelia Mroczek
🥉Alicja Strugacz
🥉Natalia Cytrycka
Chłopcy:
🥇Yaroslav Shyrshkov
🥈Max Sylwestrzak
🥉Jan Hałaczkiewicz
🥉Jakub Sylwestrzak
Polski Związek Tenisowy
Ministerstwo Sportu i Turystyki

źródło: facebook.com/Tenis 10 – Polski Związek Tenisowy

Green Wimby Cup

Mamy dla Was coś specjalnego 🟢
Zapraszamy na pierwszy w historii turniej GREEN WIMBY CUP dla dzieci z kategorii zielonej rozgrywany na 🍀 trawie❗
Miejscem rozgrywania turnieju jest Michałówek 2016 – wspaniale położony obiekt w przepięknej scenerii Miasto Łowicz 🤩

Wszystkie szczegóły znajdziecie w komunikacie, który znajduje się tutaj:
https://portal.pzt.pl/TournamentResults.aspx?CategoryID=10&TournamentID=2CED17AD-BB8C-4188-B654-D9D4C0B024A2&fbclid=IwAR0H8MK7dLaSndNJXeffHVL42ZsbXhV2eBwjWJwK4RsLpZa_kccf785NR6k


To z kim się widzimy ?😀


Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polski Związek Tenisowy
Babolat

źródło: Tenis 10 – PZT FB

Medbledon 2022 wyniki

O Michałówku położonym niedaleko Łowicza wie prawie cala tenisowa Polska. Doktor Wojciech Pietrzak stworzył wyjątkowy obiekt, gdzie znajduje się siedem kortów, w tym sześć… trawiastych. O „polskim Wimbledonie” jest coraz głośniej, bo każdy kort przygotowany jest perfekcyjnie. Nie dziwi także fakt, że jest tam rozgrywanych coraz więcej turniejów, także tych branżowych.

W połowie lipca odbył się turniej Medbledon (rozgrywany jest w cyklu co dwa lata), w którym rywalizowało ponad 70 koleżanek i kolegów po fachu doktora Pietrzaka. Lekarze grali w kilku kategoriach wiekowych. W najbardziej prestiżowych kategoriach open w rywalizacji kobiet zwyciężyła Olesja Szpak a zmaganiach mężczyzn Wiktor Savvides. Doktor Szpak to jedna z najbardziej utytułowanych polskich tenisistek w środowisku lekarskim, która w finale zmierzyła się z Anną Komar, która na koncie ma także wiele znaczących sukcesów. Przy stanie 3:3 w pierwszym secie Anna Komar skreczowała (w półfinale stoczyła ciężki, zakończony super tie-breakiem mecz z Agatą Cieślikowską 3:6, 7:5, 13-11). W finale kategorii open panów W. Savvides zwyciężył w bardzo dramatycznym, także zakończonym super tie-breakiem pojedynku Marcina Pokrzywnickiego 3:6, 6:4, 12-10.

Warto dodać, że „ojciec” kompleksu w Michałówku, Wojciech Pietrzak to wyjątkowa osoba. Pan doktor gra w hokeja w Łowickich Kogutach, uwielbia jazdę konną.

Tenis potraktował na tyle poważnie, że jedną z pierwszych rzeczy, o jaką zadbał na swojej działce w Michałówku, była budowa kortu ziemnego. Działo się to ćwierć wieku temu. Do dziś jest to podstawowy kort, z którego na co dzień korzysta, ale dorobił się też sześciu trawiastych.

– Niektórzy je traktują jako fanaberię, ale to jest inny rodzaj gry. To tak, jakby jeździć na nartach, a potem przesiąść się na snowboard – tłumaczy doktor Pietrzak, który jest też zresztą zapalonym snowboardzistą. Dowiadując się o tych sportowych zainteresowaniach, można sobie zadać pytanie: w jaki sposób udaje mu się znaleźć na nie czas?

Utrzymanie każdego kortu, niezależnie od nawierzchni, nie jest łatwe i tanie, ale szczególne wymagania mają trawiaste. Codziennie trzeba je kosić, jeżeli mają być zielone. Muszą być wałowane, należy malować linie. Taki obiekt do gry przygotowuje się przez dobrą godzinę, a potem zdejmuje się siatkę, umożliwiając koszenie. I od nowa maluje linie. Pan doktor oczywiście sam tego wszystkiego nie robi. Pomaga mu krewny, angażuje pobliskich emerytów. Prace te nie są ciężkie, ale wymagają systematyczności. Wystarczy, że opady uniemożliwią koszenie, a trawa od spodu traci kolor.

– To wyjątkowe miejsce na tenisowej mapie Polski – potwierdza Aneta Budzałek, która sama chwyta za rakietę, ale także z ramienia Polskiego Związku Tenisowego koordynuje turnieje dla amatorów, a jeden z nich w tym roku odbędzie się właśnie w Michałówku. – Każdy kort jest przygotowany perfekcyjnie. Myślę, że może konkurować z tymi wimbledońskimi. A pan doktor? To otwarty człowiek, niezwykle gościnny, tak jak jego najbliżsi. To fantastyczne miejsce.

Medbledon 2022, wyniki końcowe – zwycięzcy poszczególnych kategorii

gra pojedyncza

Kobiety

kategoria open
Olesja Szpak

kategoria +45 lat
Joanna Szafranek

kategoria +55 lat
Grażyna Martini-Kamińska

kategoria +60 lat
Bożenna Kędzierska

Mężczyźni

kategoria open
Wiktor Savvides

kategoria +35 lat
Marcin Krywiak

kategoria +45 lat
Bogusław Marinković

kategoria +50 lat
Wojciech Wawrzynek

kategoria +55 lat
Aleksander Skop

kategoria +60 lat
Jerzy Hakuba

kategoria +65 lat
Jerzy Talarczyk

kategoria +70 lat
Jan Kubicki

gra podwójna

Kobiety

kategoria open
Aleksandra Łata/Justyna Tomaszczyk

kategoria +45 lat
Joanna Gałuszka-Gamuszek/Joanna Szafranek

Mężczyźni

kategoria open
Rafał Galik/Marcin Krywiak

kategoria +45 lat
Paweł Łysikowski/Aleksander Skop

źródło: https://tenismagazyn.pl/turniej-lekarzy-medbledon-2022-na-trawiastych-kortach-w-michalowku/?fbclid=IwAR3t8IDmZyIMq_Q_eKv-POrKbKvs6B5qPzu-4jYkO0wvOr62u3rY5DIJKyQ

zdjęcia z turnieju: https://www.facebook.com/photo/?fbid=475068481096517&set=pcb.475070931096272