III Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy na Trawie „Medbledon 2024”

Od 12 do 14 lipca 2024 roku na kortach trawiastych w Michałówku odbędzie się trzeci Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy na Trawie „Medbledon 2024”. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga nie tylko miłośników tenisa, lecz także lekarzy, którzy nie tylko mają okazję do rywalizacji na kortach, ale również do promowania zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną.

Zapraszamy wszystkich entuzjastów tenisa, którzy pragną uczestniczyć w turnieju i wspólnie cieszyć się rywalizacją oraz atmosferą sportowej pasji. Turniej odbędzie się w Michałówku, na kortach trawiastych. To doskonałe miejsce, które zapewni nie tylko świetne warunki do gry, ale także przyjemną atmosferę sprzyjającą integracji miłośników tenisa oraz lekarzy.

Więcej informacji dostępnych pod adresem:

https://michalowek2016.pl/iii-ogolnopolski-turniej-tenisowy-lekarzy-na-trawie-medbledon-2024/

TOPszlem 2024 – cykl turniejów amatorskich

W 2021 r. ruszył wyjątkowy projekt skierowany do osób grających amatorsko w tenisa. Jego założeniem było stworzenie cyklu turniejów na wzór turniejów wielkoszlemowych. Graliśmy w 5 miastach i na 3 nawierzchniach – mączce, trawie i hardzie.
Każdy turniej miał szczególną oprawę, a największy akcent kładziony był na atmosferę i integrację środowiska tenisowego.

I tak działamy już od 4 lat🔥
Mamy rok 2024 i z przyjemnością ogłaszamy 4️⃣. edycję cyklu TOPSZLEM🎾
Turnieje te na stałe wpisały się do kalendarza TOP PZT i robimy wszystko, aby ich organizacja spełniała Wasze oczekiwania.
Poznajcie terminy i miejsca turniejów:

 1. TOP Gdynia Open
  Klub Tenisowy ARKA Gdynia, 24-26 maja
 2. TOPBLEDON
  Michałówek 2016 Michałówek k. Łowicza, 6-8 lipca
 3. TOP Stalowa Wola Open
  Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola, 27-28 lipca
 4. TOP Bartąg Open
  House of Tennis Bartąg, 21-22 września
 5. TOP Toruń Open
  Toruń, październik

Ruszyły już zapisy na turniej w Gdyni, Michałówku i Stalowej Woli!

Zapisy i więcej informacji dostępne na stronie internetowej:

https://portal.pzt.pl/TournamentResults.aspx?CategoryID=AIS&TournamentID=E5CBB149-1CBD-4CEB-B32E-71F206E87E06

ITF World Tennis Tour Juniors Calendar J30 Michalowek 2024

Już po raz czwarty na trawiastych kortach klubu Michałówek 2016 zostanie zorganizowany międzynarodowy turniej tenisowy rangi ITF J30. Poprzednie edycje odbyły się z sukcesem, co podkreśla znaczenie i popularność tego wydarzenia. Impreza, planowana na dni od 18 do 23 czerwca 2024 roku, przyciągnie graczy z różnych zakątków globu. Korty trawiaste w Michałówku są znane jako doskonałe miejsce do gry, co sprawia, że turniej tenisowy ITF J30 staje się szczególnie oczekiwanym wydarzeniem dla miłośników tenisa. Organizatorzy zapewniają, że uczestnicy będą mieli doskonałe warunki do rywalizacji oraz profesjonalną obsługę.

Zaplanowana na tegoroczny czerwiec impreza przyciągnie uwagę fanów, zwłaszcza zważywszy na poprzednie sukcesy turnieju. Obserwatorzy będą mieli okazję śledzić emocjonujące mecze na żywo, co gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Turniej ITF J30 na trawiastych kortach klubu Michałówek 2016 stanowi nie tylko okazję do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale także doskonałą atmosferę dla wszystkich miłośników tego sportu.

Green Wimby Cup 2023

I edycja wyjątkowego turnieju🍀GREEN WIMBY CUP🍀 zakończona!

Wspaniały obiekt w Michałówek 2016 odbył się czwarty turniej z cyklu „Talenciaki”.🏆

Zwycięzcami rozgrywek zostali:
Dziewczynki:
1.Anna Pospisilova
2.Zofia Borzęcka
3.Zofia Żółkiewicz/Michalina Śliwińska

Chłopcy:
1.Mateusz Uniewski
2.Max Sylwestrzak
3.Oskar Duzowski/Patryk Żurekℹ️

źródło: facebook.com/pzt

TOPszlem by Wilson – TOPBLEDON 2023 wyniki

Zakończył się drugi w tym roku turniej z cyklu TOPszlem by Wilson.

TOPBLEDON 2023 to jeden ze sztandarowych turniejów w kalendarzu Tenis Open Polska.

W tym roku do Michałówek 2016 przyjechało aż 120 zawodników. Rozegrano łącznie 142 spotkania, a przez cały czas trwania turnieju nad kortami świeciło słońce, co przejdzie na pewno do historii 😎 To pierwszy turniej w Michałowku, na którym nie spadła ani kropla deszczu😁😁😁

Poznajcie tych, którzy okazali się mistrzami gry na trawie⤵️
🥇WS Open – Katarzyna Kaleta
🥇WS Open Amator – Zuzanna Drela
🥇WS40 – Anna Wicha
🥇MS Open – Leszek Wrzesień
🥇MS Open Amator – Piotr Wicha
🥇MS40 – Radosław Hlubiński
🥇MS50 – Maciej Nowak
🥇MS60 – Arkadiusz Wojtala
🥇WD Open – Paulina Bednarek i Julia Kołoszczyk
🥇WD Open Amator – Zuzanna Fras-Przygodzka i Katarzyna Olczak
🥇MD Open – Dawid Baranowski i Patryk Garwacki
🥇MD Open Amator – Adrian Osak i Jarosław Pietrzak

Miło nam, że na kortach w Michałowku zagrała tak liczna grupa tenisistów z Łowicza i okolic, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki, m.in. Jan Markowski – 🥈w kat. Open, Wojciech Pietrzak – 🥉w kat. 60+, Aneta Budzałek – 🥉w kat. 40+, Jarosław Ciesielski – 1/4 F w kat. Open Amator, Jakub Dańczak – 1/4 F w kat. Open, Jakub Dańczak i Wiktor Savvides – 🥈 w grze podwójnej Open, Robert Markowski i Marek Niewiadomski – 🥈 w grze podwójnej Open amator, Jarosław Woźniak i Mariusz Czułek – 🥉w grze podwójnej Open amator. Oprócz tego startowali: Oliwia Dańczak, Marcin Dańczak, Jędrzej Pietrzak, Maciej Ludwiczak, Radosław Kucharski, Tomek Niewiadomski i Andrzej Biernacki🔥

Dziękujemy partnerom wydarzenia Wilson Polska oraz Strefatenisa.com.pl – Sklep tenisowy🎾🎾🎾
Podziękowania dla ⤵️✔sędziego Filipa Stypy za profesjonalne i sprawne przeprowadzenie turnieju🔝✔zawodników za wspólny czas i dobre emocje na kortach👊✔właściciela kortów Michałówek2016 Wojciecha Pietrzaka i całej jego rodzinie za życzliwość i pomoc przy organizacji turnieju🤗✔Krzysztofa Gajdy za udostępnienie parkingu😊S

zczegółowe wyniki znajdziecie tutaj⤵️https://portal.pzt.pl/TournamentResults.aspx…
Polski Związek Tenisowy
TENIS MAGAZYN

TOPszlem by Wilson – TOPBLEDON 2023 drabinki

Pierwszy turniej wimbledoński odbył się w 1877 r. i jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie.

Wimbledon jest jedynym turniejem wielkoszlemowym rozgrywanym na trawie.

A tymczasem my na kortach Michałówek 2016 tworzymy swoją historię😎

Przed nami 3 edycja turnieju TOPBLEDON, który odbywa się w ramach cyklu TOPszlem by Wilson🔝W tym roku w turnieju weźmie udział rekordowa liczba zawodników. Swoich sił na trawie spróbuje aż 1️⃣1️⃣9️⃣ zawodników z całej Polski.

Drabinki i plany gier są już dostępne online⤵️https://portal.pzt.pl/TournamentResults.aspx…Na uczestników turnieju czekają 🔸️drobne upominki, 🔹️grill i ognisko, 🔸️słodkie przysmaki, 🔹️atrakcyjne nagrody i dużo radości z gry na trawie🌱🌱🌱Klimat jest zdecydowanie piknikowy, więc zabierajcie koce i wygodne ubrania🤩

źródło: facebook.pl/tenisopenpolska

World Tennis Tour Juniors Calendar J30 Michalowek 2023 ITF wyniki

Znamy już zwycięzców kolejnej 3. już edycji turnieju #ITFTennis J30 #Michałówek, który rozegrany został na kortach trawiastych Michałówek 2016.

W tym roku wyjątkowe puchary trafiły do Sonii Zhiyenbayeva (Niemcy), która pokonała w finale zeszłoroczną zwyciężczynię Yevheniię Zelenską (Ukraina) oraz Adama Majchrzaka, który okazał się lepszy od swojego przeciwnika Doriana Juszczaka.

Sonia Zhiyenbayeva (23 ITF) powróciła do Michałówka po rocznej przerwie i start w turnieju ITJ J30 Michałówek, potraktowała jako przetarcie przed głównymi w tym roku startami na trawie w Wielkiej Brytanii tj. #Roehampton i Wimbledon, które zaplanowane są na lipiec.

W grze podwójnej dziewcząt zwyciężyły Sonja Zhiyenbayeva w parze z Julią Szczerek, natomiast w grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce zajęli Antoni Pankowski oraz Jan Dąbrowski.Impreza w Michałówku to wyjątkowe wydarzenie na skalę światową.

Warto podkreślić, że w kalendarzu International Tennis Federation#juniors są tylko 3 turnieje na trawie – #Roehampton, #Wimbledon i właśnie Michałówek, gdzie przyjechali zawodnicy nie tylko z Polski, ale również z Japonii, Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Holandii i Czech.

źródło: facebook.com/pztofficial

World Tennis Tour Juniors Calendar J30 Michalowek 2023 ITF

Dziś rozpoczął się turniej głowny ITF J30 Michałówek 2023.

Pierwszy dzień turnieju okazał się niezwykle udany zarówno dla zawodników, jak i dla fanów tenisa. Na kortach w Michałówku panowała ładna pogoda, sprzyjająca rozgrywkom i atmosferze turniejowej. Słoneczne niebo stworzyło idealne warunki do gry na otwartym powietrzu.

Aby być na bieżąco z postępami i aktualnymi wynikami turnieju ITF J30 Michałówek 2023, zapraszamy do śledzenia oficjalnej strony internetowej turnieju. Na stronie https://www.itftennis.com/…/j-j30-pol-01a-2023/fact-sheet/ znajdują się regularnie aktualizowane informacje o rozgrywkach, terminach meczów, rezultatach oraz wiele innych istotnych danych dotyczących turnieju.

TOPszlem by Wilson – TOPBLEDON 2023

Przedstawiamy z oficjalne ogłoszenie trzeciej edycji niezwykłego turnieju na kortach trawiastych w Michałówku! To wydarzenie jest częścią serii TOPszlem by Wilson Tennis.

Zaplanowany termin to 8-10 lipca 2023 roku, a miejsce rozgrywek to miejscowość Michałówek koło Łowicza. Nawierzchnią kortów będzie oczywiście trawa, która dodaje wyjątkowego uroku rozgrywkom.

Turniej będzie miał rangę 2, co oznacza, że przyciągnie wielu utalentowanych zawodników i zawodniczek. To doskonała okazja, aby obserwować niezwykłe widowisko sportowe i śledzić rywalizację na najwyższym poziomie.

Wszystkich miłośników tenisa serdecznie zapraszamy do udziału i śledzenia emocjonujących zmagań w Michałówku 2016!

Zapisy pod adresem:
https://portal.pzt.pl/TournamentResults.aspx?CategoryID=AIS&TournamentID=73DB54F4-E2B4-40B9-AAE9-AB87B21ADE6B&fbclid=IwAR1_4WsoMhhOxGAH7Ddec0erMv8MuDbw6vLVy6X5xPzeqnj3zUdy4fDtiTE

World Tennis Tour Juniors Calendar J30 Michalowek 2023 ITF

Już po raz trzeci na kortach trawiastych klubu Michalowek 2016 odbędzie się międzynarodowy turniej tenisowy ITF J30. Impreza odbędzie się w dniach 20-25 czerwca 2023 roku i przyciągnie uczestników z różnych części świata. Korty trawiaste są idealnym miejscem dla miłośników tenisa, którzy chcą spróbować swoich sił w tej niezwykle wymagającej dyscyplinie. Organizatorzy turnieju zapewniają, że zawodnicy będą mieli do dyspozycji najlepsze warunki do gry oraz profesjonalną obsługę.

W tym roku turniej ITF J30 przyciągnie wiele znanych nazwisk wśród zawodników, którzy chcą wziąć udział w zawodach na kortach trawiastych. Fani tenisa będą mieli okazję zobaczyć na żywo wiele emocjonujących meczów, które zapewnią niezapomniane wrażenia.

Turniej ITF J30 na kortach trawiastych klubu Michalowek 2016 to wyjątkowe wydarzenie dla miłośników tenisa, które warto zobaczyć na żywo. Zawody gwarantują nie tylko emocjonujące rozgrywki, ale również niepowtarzalny klimat i atmosferę rywalizacji na najwyższym poziomie.

Więcej informacji dostępnych pod adresem https://www.itftennis.com/en/tournament/j30-michalowek/pol/2023/j-j30-pol-01a-2023/fact-sheet/