World Tennis Tour Juniors Calendar J30 Michalowek 2023 ITF wyniki

Znamy już zwycięzców kolejnej 3. już edycji turnieju #ITFTennis J30 #Michałówek, który rozegrany został na kortach trawiastych Michałówek 2016.

W tym roku wyjątkowe puchary trafiły do Sonii Zhiyenbayeva (Niemcy), która pokonała w finale zeszłoroczną zwyciężczynię Yevheniię Zelenską (Ukraina) oraz Adama Majchrzaka, który okazał się lepszy od swojego przeciwnika Doriana Juszczaka.

Sonia Zhiyenbayeva (23 ITF) powróciła do Michałówka po rocznej przerwie i start w turnieju ITJ J30 Michałówek, potraktowała jako przetarcie przed głównymi w tym roku startami na trawie w Wielkiej Brytanii tj. #Roehampton i Wimbledon, które zaplanowane są na lipiec.

W grze podwójnej dziewcząt zwyciężyły Sonja Zhiyenbayeva w parze z Julią Szczerek, natomiast w grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce zajęli Antoni Pankowski oraz Jan Dąbrowski.Impreza w Michałówku to wyjątkowe wydarzenie na skalę światową.

Warto podkreślić, że w kalendarzu International Tennis Federation#juniors są tylko 3 turnieje na trawie – #Roehampton, #Wimbledon i właśnie Michałówek, gdzie przyjechali zawodnicy nie tylko z Polski, ale również z Japonii, Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Holandii i Czech.

źródło: facebook.com/pztofficial